Elektronisko Cigarešu Un Tabakas Cigarešu Salīdzinājums.

Elektronisko cigarešu nākotne.
Lietotāja avatars
mednieks2
Aktīvs
Atbildes: 212
Pievienojies: 25 Aug 2016, 10:03
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Cēsis
Veipoju kopš: 12 Jūn 2016

Elektronisko Cigarešu Un Tabakas Cigarešu Salīdzinājums.

Raksts mednieks2 » 24 Nov 2017, 09:46

Attēls

20 ml šķidruma, cik tas būs, ja pārveido parastajās cigaretēs? Un vai nesanāk man ieelpot vairāk nikotīna, nekā agrāk, smēķējot parastās cigaretes?

Šis jautāums man radās uzreiz, kad es sāku tvaicēt un mēģināju atteikties no parastajām cigaretēm, uzpildot vienu tanku pēc otra. Internetā var atrast ļoti daudz un dažādas informācijas, kā arī biedējošus salīdzinājumus, ka 9 ml – 10 mg (vai 24 ml – 3 mg) šķidrumus salīdzina ar 60 cigaretēm, vai 3 pakām. Bet tas nav pareizi.

Salīdzināsim vienu izsmēķēto cigareti ar nikotīna saturu 1 mg (Marlboro Red) un elektronisko cigareti ar ielietiem tur 9 ml – 10 mg (vai 3 mg) šķidrumiem.

No šī daudzuma mēs apmēram varam saskaitīt, ka viena cigarete (pēc nikotīna daudzuma) teorētiski ir vienāda ar 0.1 ml – 10 mg (vai 0.33 ml – 3 mg) šķidrumu. Tam, savukārt, ir jānozīmē, ka iztvaicētajam 20 ml – 3 mg šķidrumam ir jābūt vienādam ar augstāk minētām 60 cigaretēm, vai 3 pakām. BET TAS NAV PAREIZI!

Nikotīns, pievienojams cigaretēs (jā, to tur speciāli pievieno), ir tāds pats, kā mūsu šķidrumos – šķidrs 🙂 Smēķējot cigareti, kuras temperatūra pārsniedz 500 grādu Celsija, nikotīns kristalizējas un nonāk mūsu organismā kristāliskā formā. Bet tvaicēšanas laikā, nikotīns netiek tik ļoti pārkarsēts un paliek šķidrā fromā, kas būtiski pazemina to uzsūkšanās spēju organismā.

‼️Vienas cigaretes izsmēķēšanas gadījumā, nikotīna koncentrācija organismā palielinās par 15-18 ng/ml.

‼️(0.1 ml – 10 mg vai 0.33 ml – 3 mg) šķidruma iztvaicēšanas gadījumā, nikotīna koncentrācija organismā palielinās viduvēji par 1.5 ng/ml, kas ir 10 reizes mazāk, nekā pēc parastās cigaretes.

Tādējādi, iztvaicējot 1 mg nikotīna šķidrā formā, mūsu organismā nonāk desmit reizes mazāk nikotīna, nekā nosmēķējot 1 cigareti ar tādu pašu nikotīna daudzumu. Organisms iegūst, uzsūc sevī tikai 1/10 no visa iztvaicētā nikotīna daudzuma.

✔️ Nedaudz vienkāršosim, salīdzinājumā ar Marlboro Red cigaretēm.

10 ml šķidruma ar koncentrāciju 1 mg = 1 cigarete
10 ml šķidruma ar koncentrāciju 3 mg = 3 cigaretes
10 ml šķidruma ar koncentrāciju 6 mg = 6 cigaretes
10 ml šķidruma ar koncentrāciju 10 mg = 10 cigaretes
… u.t.t.

Nav brīnums, ka daudzi elektroniskās cigaretes smēķētāji, it īpaši pirmos mēnešos, sūdzās tā pat, kā cilvēki, kuri mēģina atmest smēķēšanu bez jebkādiem aizstāvējiem. Jo saņemamais no elektroniskajām cigaretēm nikotīna daudzums ir gandrīz vienāds nullei, nekā tiem cipariem un tam daudzumam, pie kā cilvēks bija pieradis agrāk.

Autors:
Aleksejs Bogdanovs no Vape City


Attēls
Attēls

Atgriezties uz “Likumi, likumprojekti, raksti, blogi Latvijā un pasaulē”

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis