Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Elektronisko cigarešu nākotne.
Lietotāja avatars
Gintchlv
Paps
Atbildes: 1067
Pievienojies: 04 Jan 2015, 03:26
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Cēsis, Latvija
Veipoju kopš: 18 Jan 2013
Kontakts:

Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts Gintchlv » 28 Aug 2016, 01:10

Valdība ir uzlikusi akcīzes nodokli ešķidrumiem, kā rezultātā ir paaugstinājusies cena un izmaksas lai lietotu elektroniskās cigaretes protams cēlušās. Jautājums ir vai tiešām tas ir nepieciešams un vai tas ir valdības intresēs, vai tas saistīts ar intresi par tautas veselību, vai tas ir ekonomikas intresēs?
Runājot par smēķēšanu mums sen jau zināms kādu ļaunumu tā nodara cilvēka veselībai un cik lieli izdevumi no valsts budžeta tiek tērēti kā sekas tam. Tāpat jāņem vērā neiekasētie nodokļi un citi maksājumi no cilvēkiem kuri ir uz darba nespējas lapas utt. Cipari ir milzīgi, pat mazajā Latvijā, domāju ka šīs sumas sastāda lielu daļu no valsts budžeta. Pasākumi un darbības lai mazinātu smēķētāju skaitu un uzlabotu sabiedrības veselību ir dārgi un neefektīvi, nedodot gaidīto rezultātu un palielinot melnā tirgus daļu valsts ekonomikā, kas atkal ir tikai un vinīgi izdevumi, bez reāliem ieņēmumiem vai vismaz zaudējumiem valsts budžetā! Beigu beigās cilvēki kuri nespēj atteikties no tabakas smēķēšanas tiek nostādīti fakta priekšā, viņiem nav alternatīvas, jāpērk par lielu naudu cigaretes, budžetā paliek mazāk naudas veselībai, normālam ēdienam un visi pārējie tēriņi jau ir pēc tam kad ir nopirktas cigaretes.
Skatoties no cilvēka veselības puses un nikotīna patērēšanas veida- pīpētāji ir atkarīgi no nikotīna, bet lai to saņemtu ir spiesti ieelpot ntos simtus konceragēno vielu lai apmierinātu savu atkarību, dūmus kuri izraisa daudz slimību un pat ir nāvīgi kaitīgi mūsu organismam. Valstij būtu jāpriecājas un jāaizstāv cits, veselīgāks nikotīna atkarību apmierinoš veids kā elektroniskās cigaretes. Domāju ka perspektīvā valsts redzētu sabiedrības veselības uzlabošanos un līdz ar to arī budžeta izdevumu samazināšanos ne tikai veselības nozarē.
Pavisam nesenā pagātnē cigaretes un citi tabakas izstrādājumi bija vienīgais veids lai apmierinātu nikotīna atkarību, tagad tas ir mainijies, tirgū ir ienākušas elektroniskās cigaretes. Galvenais jautājums ir – cik elektronisko cigarešu lietošana ir kaitīga, bīstama mūsu veselībai?
Saskaņā ar Lielbritānijas Veselības ministrijas veiktajiem pētijumu apkopojumu, izvērtējumu, tika secināts ka elektroniskās cigaretes salīdzinot ar tabakas smēķēšanu ir 95% mazāk kaitīgas! Tiesa jāatzīst ka pagaidām nav zināms ilgtermiņa lietošanas sekas elektroniskajām cigaretēm bet jau šie dati ir vērā ņemami un būtu izskatāmi kā alternatīva tabakas lietošanai.
Potenciālais ieguvums no elektroniskajām cigaretēm ir milzīgs. Gan valsts ekonomikai, gan sabiedrības veselībai. Valstij būtu jāaizstāv savi pilsoņi un jādara viss lai smēķēšana būtu neizdevīgākā stavoklī tirgū salidzinot ar elektroniskajām cigaretēm, lai veicinātu elektronisko cigarešu izplatību valstī.
Elektroniskā cigarete piedāvā alternatīvu un mazāk, stipri mazāk, kaitīgu veidu kā apmierināt nikotīna atkarību. Uzskatu ka valstij būtu pat jānodrošina šāda veida ierīču bezmaksas iespēju tiem kuri vēlas atmest smēķēšanu pie ģimenes ārsta.
Secinājumi ir sekojoši, nodokļu celšana tabakas izstrādājumiem nenodrošina to ka smēķētājs atmetīs smēķēšanu, ir jāpiedāvā alternatīva, kuras līdz šim nebija. Tagad ir un valdībai būtu jāatbalsta, nevis jāmeiģina norakt šo nozari. Iespējams kad elektroniskās cigaretes aizstās parastās tabakas cigaretes un tabakas izstrādājumus tām būtu iemesls uzlikt nodokļus, bet pagaidām tas ir pretrunā ar sabiedrības intresēm.
Lielbritānijas Veselības ministrijas pētijumu apkopojums un secinājumi par elektroniskajām cigaretēm: https://www.gov.uk/government/news/e-ci ... ark-review
BBC televīzijas filma pētijums par elektroniskajām cigaretēm: https://youtu.be/2U-MjMdQJc0
Gintchlv


Attēls
Lietotāja avatars
Sluchijs
Aktīvs
Atbildes: 93
Pievienojies: 02 Aug 2015, 22:04
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Rīga
Kontakts:

Re: Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts Sluchijs » 28 Aug 2016, 23:29

Teorētiski jau nikotīnatkarīgais var nopirkt nikotīnu saturošu šķidrumu, un smērēt kaut sev padusēs! Nikotīns uzsūcas arī caur ādu!

Re, te fīča ir cita!! Mūsu (es te domāju Latviju, vai, kā no aizvakardienas VVC ierosinājuma: LV) ierēdnīši, lai nodrošinātu sevi ar darbu, un tātad ar sajūtu, ka viņi ir nepieciešami, turpina izgudrot visādus normatīvos aktus un ierobežojumu par to kā mēs (LV) tālāk dzīvosim.... Būtībā jau viņiem ir vienalga, par ko rakstīt: par suņu čipošanu vai elektroniskajām cigaretēm....
Nu re, un te viņiem ir pavēries lauciņš, kas 99% LV iedzīvotāju ir pofig, un tad te bez lielas šūmēšanās var izpildīties (pierādīt priekšniecībai, kura maksā algu, ka ierēdņi labi strādā un visu saprot), un sastročīt visādus ierobežojumus, un turklāt vēl pamēģināt izsist no atsevišķu iedzīvotāju grupu (atkarīgie) kabatām naudu nodokļos..., un nemaz neriskēt, ka viņus visa LV sauks par suņiem!!!!
Pofig tā nelielā sabiedrības daļa, kas dažādu apsvērumu pēc ir izvēlējusies vilkt tvaiku! Viņu ir maz, un tātad no viņiem maz jābaidās! Tātad viņiem var braukt virsū!!!
Un tas viss notiek apstākļos, kad ierēdņiem aiz muguras stāv LV - tjipa valsts, bet ļoti izsalkusi, nabadzīga, ar daudz problēmām..., un šī valsts nevar palaist garām pat tādu sīku ierosinājumu papildināt budžetu, varbūt par 0.000115% (neesmu rēķinājis, cik LV ienesīs akcīzes nodoklis no mūsu šķidrumiem, bet domāju, ka tās ir kapeikas, kas līdzīgas izdevumiem par tualetes papīru Saeimas ēkā gadā)!!!

Tiem, kas iepērkas Rīgas veikalos, varbūt kaut kas paliks dārgāks par kādu nieka kapeiku! Tiem, kas iepērkas ārpus LV - nezinu! Ja poļi pakļausies, un pieliks kādu centu pie cenas šķidrumiem... varbūt! Cenas CN nemainīsies, un, ja sūtīsim mazās paciņās ar vērtību ap 20$, arī LV muita mūs neraustīs, tā ka izmaksas mums nemainīsies! Vajag atrast savu "caurumu" visos noteikumos, un dzīvot laimīgi tālāk! Vaimanāsim tad, kad nikotīnu kā tādu aizliegs:)

p.s. Krieviem bija tāda paruna: Nas jebut, a mi krepčajem:)


Un te man ienāca prātā doma turpināt skaidrot šo tēmu: tas ir tāpat kā ar akcīzes nodokli kafijai:) Maksā to tikai daži lielākie kafijas importētāji, bet visi sīkie iemanās ievest kafiju no ES valstīm "kaut kā" vienkārši, neuzrādot, ka viņiem ir kafija! Labajos laikos es 13 gadus muitā nostrādāju, un atceros, kā tas notika (pašās beigās arī to, kā tikko kad iestājāmies ES)! Tāpēc es paredzu, ka ar šiem mūsu šķidrumiem būs tāpat! Tūlīt pani (poļi u.c.) uzzinās, ka klientiem vajag, lai pasta sūtījumā "ar lieliem burtiem" uz pudeles uzraksta, ka "nicotin free", un MKP0240 nav iespēju katru paku sūtīt uz laboratoriju, kur noteiks, vai pudelē ir kāds mg nikotīna...:) Tālāk sekos norādes pavaddokumentos, ka tie ir šķidrumi pārtikas piedevām, un veiklākie tirgoņi nomainīs savus firmu nosaukumus, lai nerastos aizdomas, ka viņi sūta šķidrumus elektroniskajām cigaretēm..., piemēram, "eco...." vai "naturaltaste..."
Un pēc mēneša visi vietējie veikali vedīs mūsu šķidrumus iekšā LV bez nodokļiem, bet pacels cenas mazumtirdzniecībā, un visiem ginchlv, wotsoon un sluchijiem veikalā teiks, ka cenas pacēlušās, jo mums, redz, jāmaksā papildus nodokļi...:)

Mans aicinājums būtu:
1) nekladzināt, kā valsts mūs apceļ:);
2) nesaskatīt tajā visā masonu kustības aktivitātes:)
3) būt gana veikliem un izdarīgiem, lai neļautu sevi apcelt, un nemaksātu pār cenu ne valstij, ne tirgotājiem!!!

tagad reāli P.S. mums pagaidām neviens neatņem tiesības tvaicēt vai pīpēt, un, kamēr ir tā, tikmēr mēs varam "burķšķēt", bet šaut mums vēl nevajag! Ja man kādu dienu pateiks, ka es vairs nedrīkstu tvaicēt, tad mans aicinājums "nešaut" ir oficiāli atcelts!!!! :)
Tvaika dzinējs palīdzēja izveidoties buržuāzijai!!!
Lietotāja avatars
Gintchlv
Paps
Atbildes: 1067
Pievienojies: 04 Jan 2015, 03:26
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Cēsis, Latvija
Veipoju kopš: 18 Jan 2013
Kontakts:

Re: Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts Gintchlv » 28 Aug 2016, 23:45

Atbildot @WoTsoon un @Sluchijs, protams ka viss ko jūs rakstat ir loģīsks un saprotama katra nostāja šajā jautājumā. Tāpat es saprotu ka manas pārdomas par to vai citu jautājumu valsts ierēdņiem ir dziļi vienaldzīgas un neintresantas. Tāpat saprotu ka valsts, LV, šādi cenšās lāpīt savu budžetu un ierēdņi nopelnīt algu.
Raksts tapa izlasot līdzīgas pardomas kādā ārzemju resursā, apkopojot dažu cilvēku izteikumus un domugraudus.
Raksts protams pirmkārt ir man pašam un nedomāju ka kāds no ierēdņim, valsts vadītājiem, ministriem to kādreiz ieraudzīs.
Brīnumus negaidu un nēesmu arī naivs lai domātu ka šādi varu ko ietekmēt, bet pateikt ko es par šo temu domāju- tas man liekas normāli. Šāda veida raksti ir vairāk pašam rakstītājam laikam...
Attēls
Lietotāja avatars
Sluchijs
Aktīvs
Atbildes: 93
Pievienojies: 02 Aug 2015, 22:04
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Rīga
Kontakts:

Re: Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts Sluchijs » 28 Aug 2016, 23:50

Ginch, te ir stāsts, ka Tu esi iesācis pareizu tēmu, un mēs tevi atbalstām, un pasakām vēl klāt dažas domas
Tvaika dzinējs palīdzēja izveidoties buržuāzijai!!!
quickbot
Aktīvs
Atbildes: 96
Pievienojies: 09 Jan 2015, 01:25
Nauda: : Locked
Veipoju kopš: 0- 8-2013

Re: Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts quickbot » 06 Okt 2016, 13:28

Man jau vienīgi interesē vai šamie to nodokli arī uzliks visām pārtikas un ne-pārtikas precēm, kurās tiek izmantoti PG/VG....ok, nikotīns to vēl varētu saprast, bet viņi tak ar nodokli apliek garšas/aromātus, ko izmanto kulinārijā un citur pārtikā, kā arī PG/VG, visādās diētiskajos batoniņos un tosōlā.... Tos likumus tiešām izdomā deģenerāts, lai kaut kādā veidā vēl pazagtu naudu, tanī pat laikā, likumā atstājot ļoti daudz caurumus...bet nu kā jau lielākā daļa mūsu likumu ir pretrunā paši ar saviem papildpunktiem....
Lietoju RX2/3 ar Griffin25
SanTekNiķis
Aktīvs
Atbildes: 66
Pievienojies: 24 Jan 2016, 18:33
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Valmiera/Cēsis
Veipoju kopš: 25 Okt 2015

Re: Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts SanTekNiķis » 06 Okt 2016, 20:33

Kaimiņi ar sāka satraukties https://www.youtube.com/watch?v=wy5I9VYuyII&t=16s
vienu domu tākā piefiksēju un sāku smadzeņot,bet šie tak tiešām sāks savienot -sapludināt tabačņiki ar sulu ražotājiem(lieloos protams),un tas ir tikai triks ,kā sataisīts "'skudrupūznū"traci un tad visu savākt savās rokās,jo ar tabaku tagad "tuga paidjot" ar šito mēs varam!!!Beigās tāds Marļiks ražos sulas un savāks varku.
Mūsējie protams ,kur kāposts vedīs,tur būs labvēlība,un arī vedās uz likumdošanām.
Attēls
Lietotāja avatars
guntis456
Aktīvs
Atbildes: 22
Pievienojies: 22 Sep 2016, 14:10
Nauda: : Locked
Veipoju kopš: 06 Okt 2016

Re: Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts guntis456 » 07 Okt 2016, 07:52

Varēsim iet uz centrāltirgu un pirkt. Kādam jau tas ir izdevīgi
Lietotāja avatars
skairiz.
Aktīvs
Atbildes: 162
Pievienojies: 18 Jan 2016, 14:38
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Rīga & Jūrmala
Veipoju kopš: 21 Dec 2015
Kontakts:

Re: Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts skairiz. » 07 Okt 2016, 08:01

SanTekNiķis rakstīja:Kaimiņi ar sāka satraukties https://www.youtube.com/watch?v=wy5I9VYuyII&t=16s
vienu domu tākā piefiksēju un sāku smadzeņot,bet šie tak tiešām sāks savienot -sapludināt tabačņiki ar sulu ražotājiem(lieloos protams),un tas ir tikai triks ,kā sataisīts "'skudrupūznū"traci un tad visu savākt savās rokās,jo ar tabaku tagad "tuga paidjot" ar šito mēs varam!!!Beigās tāds Marļiks ražos sulas un savāks varku.
Mūsējie protams ,kur kāposts vedīs,tur būs labvēlība,un arī vedās uz likumdošanām.
Tici vai nē, bet klīst baumas, ir pat Avorijā bijis viens cilvēks no tabakas lielfirmas Philip Morris, zem kuriem ir tas pat Marļiks, un stāstījis, ka tabakas industrijas plāno laist arā paši savus šķidrumus. :D
Attēls

Wismec RX200 + Gear 25mm RDA
Sigelei 213 Gold + Tornado Hero

@Avoria Vape Longe, Kr. Barona 13/15
Lietotāja avatars
saigons
Aktīvs
Atbildes: 86
Pievienojies: 23 Apr 2016, 22:51
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Rīga

Re: Vai tiešām bija nepieciešams akcīzes nodoklis ešķidrumiem?

Raksts saigons » 07 Okt 2016, 17:59

tas par to philip moris nav nekas, jauns, viņi jau gadus izstrāda kaut kādu tipa e cīgu, kur tvaicēs kaut kādu suslu, kas iegūta pa taisno no tabakas lapām.
ļoti daudz visa kā

Atgriezties uz “Likumi, likumprojekti, raksti, blogi Latvijā un pasaulē”

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis