Sākšu ar to ka galvenā atšķirība PV (no angļu valodas-personal vaporizer PV) no analogajām cigaretēm ir tas ka nenotiek degšanas proces, tieši šī iemesla dēļ organismā nenonāk darva un koncerogēnās vielas, nodarot smēķētāja veselībai vislielāko ļaunumu. Tvaicētāja organisms tiek apgādāts ar nikotīnu notiek ar tvaika palīdzību, kurš rodas šķidrumam pārvēršoties par tvaiku.
Angļu valodā šķidrumi kas paredzēti PV saucas eliquid, forumos lieto “juice”, krievvalodigajos forumos šķidrums tiek saukts “жижа” (žiža). Nebrīnaties sastopot šos apzīmējumus citu valstu forumos. Latviešu forumos, rakstos parasti lieto vienkārši vārdu šķidrums.
Pirmkārt- šķidrumi atšķiras ar nikotīna daudzumu tajos- “stiprumu”. Smēķētājam tas būtu saprotamāks ja ietu runa par supervieglajām, vieglajām un parastajām cigaretēm. Šo atšķirību nodrošina nikotīna daudzums šķidrumā, parasti nikotīna miligrami šķidruma mililitrā.
Dažādiem ražotājiem šie rādītāji var atšķirties, bet parasti šķidruma stiprums ir 6, 12 un 18mg/ml. Tāpat tirgotājiem parasti ir piejami šķidrumi ar stiprumu 24mg/ml, kā arī šķidrumi bez nikotīna, vienkārši saukts par 0.
Nullīti parasti lieto tvaicētāji kas negrib lietot nikotīnu, ir atmetuši , ja tā var teikt, kuriem galvenais ir proces. Tāpat nullīti lieto lai atšķaidītu nikotīna sķidrumus, piemēram ja tvaicē 12mg/ml un liekas ka ir par daudz nikotīna- atšķaidam un mums ir 6mg/ml vai tāds kādu nu vēlamies. Lietojot 24mg/ml vai stiprākus stipruma šķidrumus ir aptuveni tāpat kā smēķēt cigarelas vai cigārus, lietojot stipru šķidrumu ir iespēja arī saindēties ar nikotīnu- “pārpīpēties”.
Otrkārt- elektroniskās cigaretes šķidrumi atšķiras ar garšu. Tas vatētu būt galvenais kas atšķir smēķēšanu no tvaicēšanas. Ne vienmēr tiek uzreiz atrasta tā “pareizā” garša, arī pierast pie tā ka var “pīpēt” ne tikai tabakas garšu bet arī augļu, kafijas, karameles vai kaolas garšu no sākuma ir grūti.
Tiesa uzreiz gan ir jāatzīmē sekojošais:
• Nevienmēr garšas nosaukumā lietotais nosaukums atbilst reālai garšai, sevišķi tabakas garšām, lielākajā daļā gadijumu ir visai maza līdzība ar dūma garšu kas lietots nosaukumā. Tas nozīmē ka lasot “Marlboro” uz šķidruma pudelītes etiķetes diezvai ka tā garša būs kaut cik līdzīga reālajām “Marlboro” cigaretēm. Pie tam ir jāņem vērā ka vienādu nosaukumu, bet dažādu ražotāju, šķidrumiem vissticamāk ka būs dažādas garšas, kuras vel piedevām atšķirsies būtiski.
• Garšas sajūtas dažādiem lietotājiem var būtiski atšķirties. Tāpēc balstīties uz cita lietotāja pieredzi un ieteikumiem nav ieteicams. Jāmekle pašam sava garša.
Un treškārt- lietojamie aromatizātori šķidrumos atšķiras. Ir dabīgie ,“organiskie”, aromatizātori un mākslīgie, “sintētiskie”. Šajā sakarā ir daudz spekulācijas no ražotāju, izplatītāju puses. Vairāk tas attiecas uz “luksus” ,”elites” šķidrumu izplatītājiem. Skaidrs ka dabīgs (pēc idejas) produkts vienmēr būs labāks par sintētisku. Bet neaizmirsīsim ka jau sen pārtikas ražošanā dadz tiek lietoti garšas uzlabotāji, irdinātāji, lipinātāji, viss iespējamais lai produktu padarītu lētāku un tajā pašā laikā pēc īpašībām tuvāku dabīgajam, bet dārgajam anologam. Un kaut arī šīs piedevas ir sintizētas mākslīgi, tās neskaitās sintētiskas, kā arī nav kaitīgas veselībai.
“Organiskie” ešķidrumi parasti ir dārgāki, arī garša var stipri atšķirties, bet tas nenozīmē ka konkrētam lietotājam tie liksies labāki. Kā jau rakstiju iepriekš- katram savas garšas izjūtas, meklējam un tvaicējam. Esam noskaidrojuši ar ko atšķiras ešķidrumi, tagad apskatīsim ar ko tie ir līdzīgi, kas “lācitim vēderā”.
Kopīgs visiem ešķidrumiem ir pamatsastāvs. Tas ir identisks visiem ražotājiem.
Ešķidrums sastāv no:
• Propilēnglikola, parasti lieto saīsinājumu PG
• Glicerīna, parasti lieto saīsinājumu VG
• Destilēta ūdens, parasti lieto saīsinājumu AD
Augstāk minētās sastāvdaļas plaši pielieto farmakoloģijā, kosmētikā, kulinārijā. Katrai ir plaši raksti internetā un savas sadaļas Vikipēdijā, ja ir vēlēšanās vairāk informāciju meklejam paši.
Propilēnglikolu izmanto par garšas nesēju. Daudzi mājas kulinārijā izmantotie aromatizātori ir bāzēti uz propilēnglikolu.
Glicerīns ir nepieciešams lai veidotos tvaika “mākonis”, lai panāktu parasto cigarešu smēķēšanai līdzīgu dūmu ieelpošanas efektu.
Destilēto ūdeni izmanto lai atšķaidītu ešķidrumu, jo neatšķaidīts šķidrums ir pārāk biezs lai lietotu elektroniskajā cigaretē.
Šķidrumā sastāvdaļas var būt visādas, bet ir trīs galvenās, standarts ja var teikt:
• Traditional (tradicionālais):PG 55+% VG 35%+ AD 10%
• Ice Blade (ledus asmenis): PG 80 % + AD 5 %
• Valvet Claud (velveta mākonis): VG 80% + AD 5%
Traditional, tradicionālajā maisijumā sastāvdaļas sajauktas tā lai iegūtu optimālo garšas un tvaika kupluma rezultātu.
Ice blade, ledus asmenis- vispār nesatur glicerīnu. Šādā šķidrumā nav glicerīna, vispār nav. Tvaiks šādam šķidrumam veidojas, bet tas ir “saus”. Šads šķidrums izsauc klepošanas efektu. Parasti šādu šķidrumu izmanto cilvēki kuriem ir problēmas ar glicerīna lietošanu. Citu iemeslu lietot šadu šķidrumu es neredzu.
Valvet Claud, velveta mākonis, pretēji, nesatur propilēnglikolu, tikai glicerīnu un destilētu ūdeni. Daudz tvaika ar grūti aprakstāmu garšu. Arī praktiski neizmanto, Izmanto tie kuriem patīk pūst miglu acīs, ha joks, cilvēki kuriem patīk tvaika mākoņi, negaršīgi- bet efektīgi!
Bez “standarta” šķidrumiem ir daudz receptes kurās ir vairāk glicerīna nekā Traditional standartā. Piemēram poļu ražotājs Inawera ražo Power Smoke Baza: PG50%+ VG41%+ AD 9%. Daudzi lietotāji kuri paši jauc šķidrumu lieto šādas proporcijas.
Ekperimenti ar PG/VG/AD procentiem bija pirmais ar ko spēlējos kad sāku tvaicēt, beigu beigās esmu apstājies pie 50 uz 50, aptuveni. Tā arī esmu pie tāda šķidruma apstajies.
Gan jau ka esat pamanijuši ka ešķidruma receptes sumā ir 100%, bet vel jau klāt nāk aromatizātori, nikotīns! Tieši tā! Lieta sekojoša- aromatizātora daudzums šķidrumā ir aptuveni 2-3-4%, citreiz lidz 10%. Praktiski visi aromatizātori tiek izgatavoti uz propilēnglikola bāzes- tāpēc to ietekme uz ešķidruma ipašibām ir niecīga un nav ņemama vērā.
Tas pats attiecas uz nikotīnu, parasti to šķaida ar propilēnglikolu vai glicerīnu.
Esam apskatijuši ka ešķidrumiem ir dažāds sastāvs, aromats, nikotīna daudzums, sakarā ar to kā beidzamo jautājumu apskatīsim kas gatavojis ešķidrumu?
Skaidrs ka dažādu ražotāju ešķidrumi atšķirās, bet tagad apakatīsim to vai ešķidrums ir rūpnieciski ražots vai paštaisīts? Rūpnieciskos ešķidrumus ražo ražotāji uzņēmumā kas tam ir izvedots un ražošanas apjomi ir lieli, paštaisīto ešķidrumu jauc paši lietotāji no augstāk minētajām sastavdaļām.
Lietotāji kuri tikai sāk tvaicēt, tvaicēašā sākuma protams lieto jau gatavos, rūpnieciskos, ešķidrumus, nopērc starta komplektu, ešķidruma pudelīti un tvaicē. Par paštaisītajiem ešķidrumiem lietotāji parasti uzzin no forumiem, vai redzot veikalā stendu ar sastāvdaļām pašu veidotam ešķidrumam.
Ja skatās galvenos iemeslus lai gatavotu ešķidrumu pats, tie ir:
• “Rūpnieciskais” ešķidrums ir pārāk pārsātimāts ar aromatizātoriem
• Vēlēšanās iegūt tieši to “īsto” garšu sev
• Velme ieekonomēt
Rūpnieciskie ešķidrumi parasti ir ļoti stipri aromatizēti, lai katrs lietotājs, arī uz netik labām ierīcēm un tvaicētājiem varētu izjust visas garšas nianses. Un protams ka sastopami lietotāji ar jutīgāku garšas sajūtu, jau pieredzējuši lietotāji ar augstākas klases tvaicētajiem un enerģijas avotiem, kuru kopums dod stipru garšu, kura rūpnieciskajā ešķidrumā vienkārši ir par daudz. Un tad sākam jaukt paši, tiesa jāpibilst ka lietotāji ar augstākas klase ierīcēm biži vien lieto rūpnieciskos eškidrumus.
Sakarā ar to ka garšas izjūtas katram ir savādākas – nav grūti secināt ka nav viens universāls ešķidrums, kurš derētu visiem un ikvienam. Šajā brīdi daļa no lietotājiem ķeras pie “ķīmiķošanas”, jauc savus šķidrumus. Kādam gribas izteiktāku aromātu, kādam tvaika kuplumu un sākam jaukt eškidrumus paši- eksperimentējam ar garšām, sastāvdaļu procentiem, nikotīna daudzumu.
Jāatzīst ka ir iespēja arī stipri ieekonomēt finanšu līdzekļus. Paša gatavots ešķidrums sanāk reizes trīs, ja ne pat vairāk, lētāk nekā rūpnieciski ražots un veikalā pirkts.
Esam iepazinušies ar ešķidrumu- zimām, vai vismaz nojaušam, kas “lācitim vēderā”, paldies ka izlasijāt un ceru ka raksts palīdzēja gūt nelielu informāciju par ešķidrumu.
Tvaicēšanas C... ešķidrumi.
- Gintchlv
- Paps
- Atbildes: 1067
- Pievienojies: 04 Jan 2015, 03:26
- Nauda: : Locked
- Atrašanās vieta: Cēsis, Latvija
- Veipoju kopš: 18 Jan 2013
- Kontakts:
- GiDree
- Aktīvs
- Atbildes: 60
- Pievienojies: 14 Mai 2015, 12:29
- Nauda: : Locked
- Atrašanās vieta: Latvija
- Veipoju kopš: 01 Jan 2016
Re: Tvaicēšanas C... ešķidrumi.
Eleaf iStick TC 60W
Joyetech Cuboid 150W TC
GEEKVAPE AMMIT
KayFun Lite
Joyetech Cuboid 150W TC
GEEKVAPE AMMIT
KayFun Lite
Kas ir Pieslēdzies
Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis