Tvaicēšanas B....

Lietotāja avatars
Gintchlv
Paps
Atbildes: 1067
Pievienojies: 04 Jan 2015, 03:26
Nauda: : Locked
Atrašanās vieta: Cēsis, Latvija
Veipoju kopš: 18 Jan 2013
Kontakts:

Tvaicēšanas B....

Raksts Gintchlv » 31 Jan 2015, 23:44

Personālā tvaicētāja, elektroniakās cigaretes darbības principi un uzbūve:
• Tvaicētāja šķidrums satur nikotīnu (ir arī šķidrumi bez nikotīna), pašas šķidruma sastāvdaļas tagad neapspriedīsim;
• Šķidrums pa degli no nedegoša materiāla nokļūst līdz kvēldiegam
• Kvēldiegs izgatavots no tievas drats ar lielu pretestību, kathal- dzelzs-hroma-alumīnija sakausējums, niķeļa-hroma sakausējums
• Kvēldiega sakarsēšana notiek elektriskai strāvai pārvedojoties par siltumu(karstumu)
• Elektrība uz kvēldiegu nāk no barerijas, akumulātora, barošanas bloka(bb)

Patreiz tas nav svarīgi bet jāpaskaidro viena nianse- kad strāva nokļūst līdz kvēldiegam, tas uzkarst līdz baltkvēlei ļoti ātr, praktiski momentāli. Daudzos attēlos mēs redzam ka kvēldiegs ir sarkans, līdz baltkvēlei uzkarsis, tieši tāpēc kvēldiegs tiek gatavots no īpaši ugunsdrošiem materialiem. Veicot sauso dedzināšanu mēs atbrīvojamies no šķidruma pārpalikumiem, no tā kas ir “piecepies”’ pie kvēldiega. Šīs manipulācijas (kvēldiega dedzināšana) veicam ar sausu degli, bez šķidruma. Kad deglis ir šķidruma tas neuzkarst līdz baltkvēlei, lielākais karstums tiek tērēts lai uzsildītu(iztvaicētu) šķidrumu, tāpēc pat “karsts” kvēldiegs nav uguns bīstams vai pareizāk ir ugunsdroš.
Tvaicetāja (nu nepatīk man nosaukums elektroniskā cigarete, nekāda, 9o% noteikti, sakara ar cigareti) uzbūve ir vienkārša. Mēs esam jau iepazinušies ar darbības principiem tad no kā sastāv tvaicētājs izskatīsim no sastāvdaļu funkcionālas puses.
Lai veidotos tvaiks ir nepieciešamas trīs “lietas”. Tvaicētājā ir jābūt: tvertnei ar šķidrumu kurš nonāk uz degli, kvēldiegs kurš ražo tvaiku no šķidruma un protams lai tas notiktu ir nepieciešama elektrība.
Pirmas divas, pareizāk trīs, šķidrums, deglis ar kvēldiegu parasti atrodas vienviet- atomaizerā, no angļu valodas- atomizer.
Tvaicētāja daļa no kā tiek ņemta elektriskā strāva lielākajā daļā gadijumu ir atsevišķš konstrukcijas elements. Parasti saukts par bateriju, bateriju bloku, akumulātoru vai strāvas avots. Nebrinieties ja kādā rakstā satiekaties ar saīsinājumiem bača, BB, aķis- tie ir tvaicētāju žargona izteicieni.
Ka redzam tvaicētāja darbību nodrošina divi galvenie elementi- strāvas avots un atomaizers. Ja skatīsi foruma sadaļās tad redzam divas galvenās sadaļas- baterijas un tvaicētāji, ir protams vel subomi, driperi utt, bet šo mēs pagaidām neapskatīsim.
Mes esam apskatijuši pamat sastāvdaļas un to funkcijas, tagad paskatīsimies nedaudz tuvāk kā tās strādā un no kā sastāv.
Tvaicētājs – ir ierīce kur elektriskā strāva tiek padota uz kvēldiegu, rezultātā kvēldiegs sakarst līdz baltkvēlei. Tajā pašā laikā šķidrums nonākot pie kvēldiega iztvaicējas, pareizāk sakot izšķīst smalkā miglā. Kā arī tvaicētāja tiek uzglabāts škidrums un nodrošināta gaisa padeve.
Tātad tvaicētājs ir ierīce kura nodrošina šķidruma uzglabāšanu, nonākšanu pie kvēldiega ar sekojošu iztvacēšanu. Nodrošina kvēldiegam elektrisko strāvu un gaisa piekļuvi. Rezultātā notiek tvaicēšana.
Atkarībā no izmantotajiem tehniskajiem risinājumiem starp tvaicētājiem ir nozīmīga atsķirība. Lūk dažas no svarīgākajam atšķirībām tehniskajos risimājumos:
• Veids kā gaiss nokļūst līdz deglim.
• Šķidruma glabāšanas veids, iepildīšanas veids.
• Veids kā šķidrums noķļust līdz kvēldiegam (viens, vairāki kvēldiegi utt.)
Pārejās nianses pagaidām neapspriedīsim, patreiz mums svarīgākais ir divas īpašības- izmērs (pirmkārt ārējais apkārtmērs) un iespēja apkalpot tvaicetāju.
Skatoties no izmēra puses, tvaicētājus nosacīti var iedalīt dažās grupās:
• 9 mm vai mazāk, paši tievākie, parasti tie tiek izmantoti ierices kuras visvairāk atgādina analogās cigaretes. Piemēram Joyetech eRoll un BOGE Cartomizer 510D
• Aptuveni 14 mm. Ja var teikt eGo formāts. eGo –nosaukums ierīcēm no ķīniešu ražotāja Joyetech kas kluvis jau gandrīz par oficiālu standartu, gandrīz ka vārds “kseroks”. Šis izmērs ir kļuvis par populārāko jo apvieno gan ērtu izmēru, tvaicētājs kopā ar bateriju, gan tehniskos lielumus, baterijas tilpumu.
• 16-17 mm. Šo varētu nosaukt par vidusformātu. Šādi tvaicētāji ari ir, bet to ir mazāk. Tie nav mazi bet vel nav lieli, kalumburs, bet tā nu tas ir.
• Aptuveni 20 mm. Šie jau ir lielāki par vidējo bet vel arvien nav lielie. Piemēram VIVI Nova Tank vai iClear 30S.
• 22-23 mm. Patreiz 22 mm diametrs skaitās standarts, aptuveni tāpat kā eGo, daudziem ražotājiem. Bet ja eGo formāts biežāk tiek lietots neapkalpojamajiem vai tikai daļēji apkalpojamajiem tvaicētājiem tad lielākā daļa apkalpojamo, pārbūvējamo tvaicētāju diametrs ir 22-23 mm. Piemēram GG Ithaka, Kraken Tank System.
• Ir sastopami tanki kuru diametrs ir lielāks nekā 23 mm. Parasti tiek ražoti lai izmantotu ar tik pat lielu enerģijas avotu un nav visai ērti loetojami jo ir liela izmēra un smagi.
Nākamais svarīgais aspekt ir tvaicētāja apkalpošanas iespejas. Vel ne tik sen pamatmasa no visiem kartomaizeriwm bija neapkalpojamie, nopirki, lietoji kādu laiku un meti miskastē, tad pirki jaunu.
Apkalpojamie tvaicētāji paredz iespēju mainīt kvēldiegu, degli šādi pagarinot kartpmaizera mūža ilgumu, uzlabojot tvaika daudzumu, garšas kvalitāti. Tāpat ir tvaicētāji ar daļēju apkalpošanas iespējām- kompromis starp tehniskajām īpašībām un lietošanas ērtumu. Šajos tvaicētājos lietotājs pēc vajadzības var nomainīt tvaicētaja daļu ko sauc par koilu (no angļu valodas coil) kas satur kvēldiegu un degli.
Enerģijas avoti – ierīce kas piegādā elektrisko strāvu tvacētājam notiktā daudzumā, noteiktos vatos vai voltos. Tiek ražoti neizjaucamie, izjaucamie, eGo tipa un citu tipu, bateriju bloki ar maināmiem akumulātoriem, mehāniskie modi, vaeivolti, varivati utt. Bet patreiz mums visa ši baterijumdažādība nav svarīga.
Patreiz pievērsīsim uzmanību diviem aspektiem- izmeram un iespejai mainīt voltāžu.
Apskatot tvaicētājus mēs jau saskārāmies ar tādu lietu kā diametrs, lielākā daļa bateriju tapat ir iedalāmas katra savā diametra kategorijā:
• eGo formāts- 14 mm. Vispār forumos pat tādas sadaļas bieži nav, tas liekas tik saprotams un tradicionāls kā bambusa kociņi ēšanai Ķīnā.
• 16-17 mm barošanas ierīces, tās gan nav īpaši izplatītas, paredzētas 14500 un 14650 tipa akumulātoriem.
• 20 mm barošanas bloki ir maz izplatīti, lielākoties tāpēc ka tajos izmanto akumulātorus ar 18 mm un izgatavot bateriju ar apvalku 0,5 mm ir dārgi un darbietilpīgi.
• 22-23 mm starp barošanas blokiem ir visizplatītākais tips. Ražotāji cenšas pieruvināt savus ražojumus 22 mm standartam.
• Barošanas bloki lielāki par 23mm ir reti sastopami, bet tāpat ir kurš izvēlas lietot tādu monstru.
• Ir arī baeosanas bloki kuri nav apaļas formas, kantaini, pusapaļi, pīpes formā utt.
Kas attiecas uz voltāžas maiņu. Pirmkārt, dadzi bateriju bloki (bb) piegādā koilam voltāžu pa taisno no baterijas. Tas nozīmē ka aku,ulatora izlādes procesā voltāža kritīsies, samazināsies kvēldiega temperatūra un attiecīgi arī tvaika daudzums.
Otrkārt ir “stabilizētie” bb, tajos ir elekteiskā plate kura pados elektrisko strāvu ar patstāvīgu voltāžu, kura nemainās atkaribā no akumulātora izlādes. Tradiciomāli tie ir 3,3 volti un parasti ir eGo tipa bb.
Ilgu laiku praktiski visi bb bija viens no šiem tipie, bet pēdējos gados ir parādijušies “varivolti” un “varivati”.
“Varivolti” ir bb ar elektroniku kura netikai nodrošina stabilu voltāžu bet arī dod iespēju mainīt elektrības spriegumu uz kvēldiegu. Tas ļauj izmantot kvēldiegus ar dažādām pretestībām lai iegūtu vēlamo tvaila kvalitāti, garšu un daudzumu.
“Varivati” ir bb ar elekteoniku kura patstāvīgi nodrošina uzdoto jaudu uz kvēldiegu(vati) neatkarīgi no kvēldiega prtestības Vienkārsāk sakot – automatiskā ātrumkārba automašīnā.
Vieni no galvenajiem jautājumiem par elektroniskajiem tvaicētājie ir:
• Kas ir elekteoniskā cigarete?
• Elektroniskās cigaretes uzbūve
• Kā darbojas elektroniskā cigarete?
• Ar ko atšķiras elektroniskās cigaretes?
Izlasot šo rakstu mēs varam jau atbildēt uz pirmajiem trīs jautājumiem, tagad atbildēsim uz pēdējo jautājumu.
Tātad- ar ko atšķiras elektroniskas cigaretes?
Pirmkārt, elekteiskie tvaicētāji nav nesaprotama, nedalāma ierīce. Mēs zinām ka jebkurš elektriskais tvaicētājs sastāv no divām daļām- tvaicētāja un barošanas bloka.
Otrkārt, viens no galvenajiem faktoriem ir izmērs, diametrs. Ir trīs galvenie izmeri, 14 mm, 16-17 mm, 22-23 mm.
Tvaicetāji, personālie tvaicētāji (PV), atšķirās ar izmēru, kas veodo sekojošās atšķirības:
• Lielāks vai mazāks sķidruma daudzums (no 0,3 lidz 4,5 ml vai vairāk).
• Lielāka vai mazāka tilpuma baterija.
Tagad saliekot šo visu kopā iegūstam trešo raksturojumu- elektroniskā tvaicētāja autonomo darbības laiku. Saprotams ka mazie PV strādās mazāku laiku no vienas baterijas uzlādes laika, lielākie PV – ilgāk, kā arī jāuzpilda būs biežāk.
Un beidzot nonākam pie ceturtā jautājuma- variējot visu iepriekšējo iegūstam sev vajadzīgo PV, mazu, lielu. Apkalpojamu vai neapkalpojamu. Ar iespeju mainīt vatus, voltus. Katrs parametrs dod mums iespēju kaut kā uzlabot tvaicēšanu, tvaila gaešas intensitāti, tvaika kupluma lielumu. Nikotīna daudzumu un intensitāti ar kādu to uzsūks organisms.
Vel varu piebilst ka dažādu konstrukciju tvaicētāji nodrošina stipri atšķirīgu tvaika , garšas kvalitāti, bet tas jau ir nedaudz apguvušam tvaicēšanu lietotājam.
Tāpat jāņem vērā ka dažādu ražotāju komtruktīvo risinājumu rezultātā ierīces stipri atšķiras. Atšķirās arī ražošanas kvalitāte, vina un tā paša tipa baterijas ar vienādu tilpumu var būt ļoti dažādas gan lietošanas laika ziņā, gan izturības ziņā. Protams cenas jautājums ir svarīgs, bet nevien,ēr letākais piedāvājums būs labākais.
Biežāk gan jaunajiem tvaicētājiem nav īpaši jālauza galva ko pirkt, tirgotāji poedāva jau gatavus starta komplektus (angliski starter kit), kurā jau ir atomaizers un bb, šie komplekti ļauj sākt tvaicēt uzreiz un bwz lielām galvassāpem, papi-dus tikai jāiegādājas tikai šķidrums.
Turpimājums sekos.


Last bumped by Gintchlv on 31 Jan 2015, 23:44.


Attēls

Atgriezties uz “Tvaicēšanas A,B,C...”

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis